PRAWA AUTORSKIE

Wszystkie zdjęcia zamieszczone na tym blogu są wyłączną własnością autorki (w innym przypadku jest to wyraźnie zaznaczone).
Kopiowanie, wykorzystywanie, rozpowszechnianie , przetwarzanie w jakikolwiek inny sposób zdjęć jest zabronione!

wtorek, 23 marca 2010

Farma wiatrowa w Łękach Dukielskich

Ponad rok temu na wzgórzach południowo-zachodniej części regionu, pojawiło się kilka budowli, kojarzonych głównie z krajem tulipanów . Nowością, która wywołała sporą sensacje, zwłaszcza wśród okolicznych mieszkańców, były wiatraki.
Farmę wiatrową wybudowano w miejscowości Łęki Dukielskie - miejscu szczególnie korzystnym ze względu na warunki. Wiatr wiejący przez ponad 1/3 dni w roku z minimalną prędkością 7m/s,wprawia w ruch 48 metrowe skrzydła produkując prąd. Każda z pięciu 100-metrowych turbin ma moc 2MW.
Zdjęcia pochodzą z kwietnia 2009 r, a więc z czasu budowy owych wiatraków.2 komentarze:

  1. Niedaleko Sanoka też stoją wiatraki.
    Cieszę się, że trafiłam na Twój blog. Tzn. Ty chyba najpierw do mnie, a potem ja do Ciebie. I fajnie, że piszesz o naszym regionie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Choćbyś wybudował milion wiatraków, to nie spowoduje to wyłączenia ani jednej NORMALNEJ elektrowni. Co więcej, jakbyś chciał mieć więcej prądu, to musisz wybudować NORMALNĄ elektrownię. Bo wiatr wieje lub przestaje wiać. Tak więc, gdy wiatr przestaje wiać, to NORMALNA elektrownia musi natychmiast podjąć pracę. Odbiorca rzecz jasna musi zapłacić i za wiatrak i za elektrownię. To jest genialny pomysł rozwiniętych krajów Unii na podniesienie u nas cen energii i wyeliminowaniu oraz przejęciu konkurencji. Jednocześnie brudną produkcję te koncerny przenoszą do Azji, gdzie można sobie zatruwać nasz ponoć wspólny Glob do woli. To że koncerny zachodnie tak robią, to się nie dziwię. Ale,że u nas znajdują się zaprzańcy i kretyni?

    OdpowiedzUsuń